Göğüs Büyütme Ameliyatlarında 3D Vectra - Ameliyat sonrası görüntünüzü merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin! Resim Gönder

Meme Küçültme Estetiği

Meme Küçültme Ameliyatı | Reduction

Meme Küçültme Ameliyatı | Reduction |

Meme küçültme ameliyatı | Göğüs Küçültme (Reduction) ameliyatında istenilen ölçüde göğüs küçültme mükemmel sonuçlar ve ücretsiz muayene fırsatı Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar bilgilendiriyor.

Meme Küçültme (Reduction)

Meme küçültme ameliyatı, iz bırakmadan doğal sonuç veren göğüs küçültme ameliyatlarımeme küçültme fiyatları  hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.

Meme Küçültme Estetiği Neden uygulanır

Genetik, hormonal veya doğumlar nedeniyle aşırı büyüme gösteren memelere uygulanan bir operasyondur. Bu problemleri çözmek sadece meme küçültme ameliyatı ile olanaklıdır. Memenin boyutunu herhangi bir ilaç veya hormonla kalıcı olarak değiştirmek ( meme büyültmek veya meme küçültmek ) mümkün değildir. Bu operasyonda meme dokusu uygun büyüklüğe ulaşırken aynı zamanda asimetri ve sarkıklıklar da düzeltilmektedir.

Meme Küçültme ( Reduction) Operasyon Yöntemi

Meme küçültmek amacı ile yapılan ameliyatta göğüsteki fazla meme dokusu, yağ ve deri çıkarılarak göğüs ucu normal yerine ve uygun büyüklüğe getirilmektedir. Operasyon öncesi hasta değerlendirilirken memelerin büyüklüğü, meme başının büyüklüğü veyeri, hastanın yaşı ve hastanın istekleri hep beraber göz önünde bulundurularak uygun teknik seçilir.

Günümüzde modern yöntemlerin gelişmesiyle tek insizyon ( kesi ) ile yapılan küçültme ameliyatları ' Vertikal Teknik ' tercih edilmektedir. Aşırı büyük ve sarkık memelerde ise bu tekniğin varyasyonları uygulanmaktadır.

Göğüs ucundan kesi ile yapılan meme küçültme ameliyatları da vardır ve bu yöntem sonucu çok daha az ameliyat izi kalmaktadır. Fakat bu yöntem sadece hafif derecede büyük ve sarkık memelere uygulanabilir.

Modern küçültme teknikleri uygulanabildiği durumlarda süt kanalları % 80-90 korunabilmektedir. Aşırı büyüklük nedeniyle, çok fazla meme dokusu alınmak zorunluluğu karşısında ise kişi ilerde çocuk doğurursa emziremeyebilir.

Ancak memenin fazla büyük olmasının ve sarkmasının kişiye sırt ağrıları verebileceği, duruş bozukluklarına yol açması, meme altında pişik ve mantar gibi hastalıklara neden olabileceği unutulmamalıdır. Kişiyi psikolojik olarakta mutsuz edebilmektedir.

Estetik meme küçültme ameliyatı nedir? Kimler bu ameliyat için uygun adaylardır ?

Meme küçültme ameliyatı, kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aynı zamanda rekonstrüktif bir ameliyattır. İriliğe bağlı sarkık bir meme, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, kamburluğa yol açabilir. Sütyenin kol sinirlerine baskı yapmasına bağlı uyuşmalar olabilir.

Nefes almada güçlük çekilebilir. Meme derisi ile göğüs derisinin devamlı birbirine sürtünmesi sonucu meme altı oluğunda pişikler olabilir, yaralar açılabilir. Günlük fizik aktivite sınırlanabilir. Ayrıca iri meme giysi seçimi konusunda zorluklar yaratırken, kadının kendini beğenmemesi de sosyal ve psikolojik sorunlara sebep olur.

Meme küçültme amacıyla uygulanacak bir ameliyat, memelere doğal bir görünüm kazandırır, yukarıda sıralanan sorunlar ortadan kaldırılmış olur, kişinin yaşamı kolaylaşır.

Memeler değişik nedenlerle büyük olabilir. Genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya bazı hastalıklar sonucu, vücut ölçülerine uyum sağlamayan iri meme oluşabilir.

Kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi etkisi ile mevcut sorun daha da arttırabilir. Meme dokusunun artması ve buna bağlı iri meme genç kızlarda da görülebilir.

Meme Küçültme Estetiği Ameliyat öncesi

Meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyor veya bu konuda bilgi alışverişinde bulunmak istiyor iseniz bir plastik cerraha başvurmalısınız.

İlk muayenede beklentilerinizi, kısacası neden böyle bir ameliyat düşündüğünüzü ve bu ameliyattan ne beklediğinizi açıkça cerrahınıza anlatmalısınız. Cerrahınız önce sizi dinleyecek, sizin kişisel hastalık hikayenizi ve aile hastalık hikayenizi öğrenecek, ardından sizi muayene edecektir.

Bu muayene sonucunda memelerinizin büyüklüğü, şekli, derinizin durumu, yaşınız, evlilik ve çocuk sahibi olup olmayacağınız, meme başının yeni yeri vb durumlar sizinle tartışılacaktır. Anlamadıklarınızı cerrahınıza tekrar tekrar sormaktan çekinmeyiniz.

Cerrahınız ameliyatın ayrıntıları hakkında size bilgi verecek, iz, meme başı duyarlılığı, emzirme, anestezi şekli ve ameliyatın riskleri hakkında bilgi verecektir. Daha önce ameliyat olan hastaların resimlerini görmek karar vermenizi kolaylaştırabilir.

Meme Küçültme Estetiği Ameliyata Hazırlık

Ameliyat öncesi yapılması gereken kan ve akciğer filmine ilave olarak, mamografi ve gerekirse meme ultrasonografisi yapılmalıdır.

Yüksek tansiyon, sigara, ilaç alışkanlığı, şeker hastalığı gibi durumlar tartışılmalıdır.

Meme küçültme ameliyatı için genellikle kan verilmesi gerekmez. Kan transfüzyonunun gerekli olduğu hallerde, ameliyattan 5-7 gün önce alınan kendi kanınız (ototransfüzyon) kullanılabilir. Ameliyat günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi gerekecektir. Meme küçültme ameliyatı, hastanede yapılması gereken bir ameliyattır, 1-3 gün hastanede yatmanız gerekebilir.

Meme Küçültme ( Reduction) Ameliyatı Anestezi

Meme küçültme operasyonları genel anestezi altında uygulanmaktadır.

Meme Küçültme ( Reduction) Ameliyat ve Tedavi Süreci

Meme küçültme opersyonlarının süresi yaklaşık 3-4 saattir. Meme Küçültme Ameliyatından sonra hasta aynı gün taburcu edilmektedir.

Ameliyattan 7-10 gün sonra normal yaşama dönmek mümkündür.

Operasyonu takiben 1-2 pansuman doktorunuz tarafından yapılır. Dikiş alınması gerekmeyecek estetik eriyen sütür malzemesi kullanılmaktadır. İlk birkaç ay belirgin olan operasyon izleri zamanla azalıp daha az dikkat çeker hale gelir.

Meme küçültme ameliyatından sonra yeniden hamile kalındığında yapılan ameliyatın tipine göre süt vermede herhangi bir değişiklik olmayacağı gibi, azalma veya , tamamen kesilme de olabilir.

Ameliyattan sonra tekrar hamile kalınır ve emzirilirse göğüslerde bir miktar büyüme olabilir ama bu büyüme hiçbir zaman ameliyattan önceki boyutlarda olmayacaktır.

Meme Küçültme Sonrası Doktorumuzun Tavsiyeleri

  1. Kıyafetlerinizin seçimi bol olmasına dikkat etmeliyiz.
  2. Ameliyat sonrası bir kaç gün duş yapmanız gerekir.
  3. Bandajlar ancak ameliyat sonrasında bir iki gün sonra çıkarılır.
  4. Sütyen en az 1 ay süreyle takılı kalmalıdır, ve günün 24 saati giyilmelidir.
  5. Dikişler genellikle ameliyattan sonra 1 – 2 hafta sonra çıkmaya hazırdır.
  6. Kesinlik ve kesinlikle cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.
  7. Bol bol su için ve yeterli beslenmenize dikkat edin.
  8. Buzdolabı, çamaşır makinesi, koltuk türündeki ağır eşyalar kaldırmamalısınız.
  9. Yüzme, kayak, fitness vb. atletik sporları ameliyatınızdan bir ay sonrasında yapmanız gerekmektedir.

Meme küçültme ameliyatlarının riskleri (Komplikasyonlar)

Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatının da bazı riskleri vardır. Bu ameliyatı olan kişilerin çoğunda, ameliyata bağlı problemler görülmese de sizin bunları bilmeniz önemlidir.

Kişisel seçiminizde, ameliyatın risklerini ve size sağlayacağı yararları bilmeniz önemlidir.

Doktorunuz tüm bu riskleri içeren bilgi ve onam içerikli metni sizinle paylaşacak ve ameliyat onayınızı alacaktır.

Doktorunuz size bu risklerden bahsettiği zaman teker teker hepsini tartışmalısınız.

Kanama: Nadir bir durumdur, ameliyat sırasında veya ameliyat sonrası dönemde görülebilir. Ameliyat sonrası, memelere konan dren hem kanama olup olmadığını takip etmek, hem de az da olsa kanın meme dokusu içinde toplanmasını önlemek içindir. Ameliyattan 10 gün önceden itibaren aspirin veya benzeri ilaçlar almayınız. Bu ilaçlar kanama eğilimini arttırabilir.

Enfeksiyon: Son derece sıra dışı bir durumdur. Çoğu cerrah ameliyatın hemen başında koruyucu antibiyotik kullanmaktadır.

Meme başı ve deri duyarlılığında değişme: Bu bölgelerin duyarlılığında geçici olarak azalma ortaya çıkabilir.

İzler: Her cerrahi işlem iz bırakarak iyileşir. Çoğu zaman izlerin niteliği önceden tayin edilemez. Bazı durumlarda izler fark edilmez iken, bazı hastalarda deri ve derin dokular içinde nedbe oluşabilir. Hatta bazı hastalarda cerrahi düzeltme veya diğer tedavilere başvurmak gerekebilir.

Sonuçtan memnun olmama: Memenizin boyutları ve şeklinden memnun olmayabilirsiniz. Çok az da olsa böyle bir olasılık vardır.

Ağrı: Meme küçültme ameliyatı sonrası boyun, sırt ve omuz ağrılarınız devam edebilir. Nadir durumlarda deri ve memenin derin dokularında ortaya çıkan nedbeler ağrıya sebep olabilir.

Memede sertlik: Meme içindeki nedbe veya yağ nekrozuna bağlı sertlik nadir olarak görülebilir. Bu önceden tahmin edilemeyen bir durumdur.

Yara iyileşmesinde gecikme: Nadir de olsa görülebilir. Meme derisinde veya meme başında bazı bölgelerin tamamen iyileşmesi daha fazla zaman alabilir. Sık pansuman gerekebilir. Sigara alışkanlığı olanlarda yara iyileşmesi problemlerine daha sık rastlanır.

Asimetri: Kadınların çoğunda doğal olarak meme asimetrisi vardır. Meme ve meme başının şeklinde, büyüklüğünde ve simetrisinde farklar olabilir.

Meme hastalıkları: Meme küçültme ameliyatına bağlı olmaksızın, kişinin hayatının herhangi bir döneminde meme hastalığı veya meme kanseri ortaya çıkabilir. Kişi ameliyat olsun veya olmasın düzenli olarak meme kontrollerini yaptırmalıdır.

Emzirme: Meme küçültme ameliyatı olan bazı kadınlar çocuklarını emzirebilmektedir, ancak genellikle bu önceden tayini zor bir durum olabilir. Eğer çocuk sahibi olmak ve emzirmek istiyor iseniz, meme küçültme ameliyatı olmadan önce bu durumu cerrahınız ile tartışmalısınız.

Alerjik reaksiyonlar: Nadir de olsa flastere, dikiş malzemelerine veya kullanılan pomatlara karşı lokal alerji geliştiği bilinmektedir.

İlave cerrahi gerekliliği: Meme küçültme ameliyatının uzun dönemde sonuçlarını etkileyen pek çok faktör vardır. Memelerde gevşeklik, sarkma gibi durum ortaya çıkarsa ilave cerrahi işlem gerekebilir.

Meme Küçültme ( Reduction) Estetik sorunlar

Asimetri bu ameliyattan sonra karşılaşılabilecek sorunlar arasındadır. Ciddi asimetrilerde bir rötuş ameliyatı gerekebilir.

Bu ameliyatın sonucunda meme şeklinizi hiç beğenmeme ihtimalide vardır.

Meme Küçültme ( Reduction) Ameliyatın Karnesi

Anestezi şekli: Genel.

Ameliyat nerede yapılmalı: Donanımlı bir hastanede ve ameliyathanesinde.

Ameliyat süresi: 2,5-3 saat.

Hastanede yatış süresi: Bir gün sonra taburcu olunabilir.

Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı: Bir kaç gün hafif bir sızlama olabilir. Özellikle ilk bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olabilir. Basit  ağrı kesiciler bu ağrılar için  yeterli olur.

Şişme, morarma: 5-10 gün arasında, orta derecede.

Dren: Dren kullanmak gerekir. Drenlerin çekileceği süreyi cerrahınız belirleyecektir.

Pansuman: 3-4 günde tamamen çıkarılır.

Sütyen: 6 hafta yumuşak sprocu sütyeni kullanmak gerekir.

Dikişler: Genellikle her memede sadece bir tek alınacak dikiş olur ve bu dikiş 12-15  gün civarında alınır.

Ne zaman işe dönülebilir: 3-7 gün.

Araba kullanmak: 3-4 dört gün sonra, özellikle kol hareketlerindeki hassasiyet azaldığında araba kullanılabilir

Günlük hayata dönüş: Ameliyattan sonraki bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olur. Bu memenin üzerinde bulunduğu göğüs kaslarının hareketleri ile oluşan ağrıdır. İlk bir kaç hafta ağırlık kaldıramaz, eğer küçük çocuğunuz yada bebeğiniz varsa onları kucağınıza ancak otururken alabilirsiniz.

Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 3-4 hafta sonra koşuya başlanabilir. Kolların kullanıldığı fitness, tenis gibi sporlara 4-5 hafta sonra başlanabilir.

Son şekil: 6. Ay/1.yıl arasında

Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu blgiler Meme büyütme estetiği hakkında ameliyatla ilgili bilgi sahibi olmanız içindir. Meme estetiği facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

SORULARINIZI OP DR ALPER BAYRAKTAR' A  İLETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Duyurular

Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınızHakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design BursaWebTasarım
Yandex.Metrica