Göğüs Büyütme Ameliyatlarında 3D Vectra - Ameliyat sonrası görüntünüzü merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin! Resim Gönder

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Hazırlık

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Hazırlık

Ameliyat olma kararınızla birlikte yaptığınız başvuruda, göğüsleriniz detaylı olarak muayene edilir. Muayene sırasında göğüslerin durumu değerlendirilir.

Göğüslerin mevcut büyüklüğü, sarkma olup olmadığı, ne ölçüde diri olduğu, gevşeme, sönme, yumuşama gibi deformasyonlar olup olmadığı tesbit edilir.

İleride çocuk sahibi olmayı düşünüp düşünmediğiniz dikkate alınır. Göğüslerinizin olmasını istediğiniz büyüklüğüne göre uygun silikon ölçüsü ve modeli belirlenir. Sarkıklık varsa ayrıca göğüs dikleştirme ameliyatı da planlamaya dahil edilir.

 • Ameliyat öncesi herhangi rahatsızlığınız olursa mutlaka bilgilendirin.
 • Ameliyat sırasında fazla kanama olmaması için bir hafta öncesinde aspirin veya aspirin benzeri kan sulandırıcı ilaçlardan içmemiş olmanız gerekir.
 • Ameliyatınızın adet günlerine gelmemesine dikkat edin.
 • Ameliyat, koltuk altından girilerek yapılacaksa, ameliyattan 4-5 gün önce koltuk altınıza epilasyon uygulayın. Dilerseniz ameliyat öncesi hastalar için kliniğimizdeki ücretsiz lazer epilasyon hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Ameliyat günü ameliyat saatinden en az 6 öncesinden itibaren aç ve susuz kalmanız gerekir.
 • Ameliyattan birkaç saat önce hastaneye gelmeniz gerekir.
 • Hastanede kan testleri yapılacak, genel sağlık durumunuz değerlendirilecek, ameliyata engel sağlık probleminiz olup olmadığı araştırılacaktır.
 • Son olarak anestezi uzmanı muayene edip, ameliyata onay verdikten sonra ameliyata alınacaksınız.

İzsiz Meme Estetiği

İzsiz Meme Estetiği

İZSİZ MEME ESTETİĞİ

Estetik cerrahi her zaman için mükemmeli yakalamayı hedefler. Yapılan bir ameliyatın sonucunun mükemmel olarak nitelendirilebilmesi için, ameliyat yapıldığına dair hiçbir belirtinin kalmaması, doğal bir görünüm elde ederek ameliyatlı olduğunun hiçbir şekilde anlaşılmaması gerekir.

Meme üzerinde ameliyat izi olması, Meme estetiği üzerine gölge düşürür.

İzsiz Meme estetiği, koltuk altından girilerek yapılan tekniğin daha da geliştirilmiş haliyle ameliyat izi problemini ortadan kaldırıyor, kimse tarafından anlaşılması mümkün olmayan doğal sonuçlar ortaya çıkıyor.

Risk ve komplikasyon ihtimali daha düşük olan koltukaltı tekniğinde, normalde silikonu içeri yerleştirmek için deriyi 4-5 cm kesmek yerine, özel geliştirilmiş enstrümanlar ile sadece 1,5 cm kesmek yeterli oluyor. 1,5 cm lik kesi, silikonu içeriye yerleştirebilmek için dünyada yapılabilmiş en küçük kesidir.

Bundan daha küçük bir delik içinden silikonu içeriye sokabilmek mümkün olmaz.

Meme büyütme ameliyatını 1,5 cm lik en küçük ameliyat kesisi ile gerçekleştirmenin tek avantajı ameliyat izi üzerine değildir.

Diğer tekniklere göre çok daha küçük bir yer kesildiğinden dolayı ameliyat sırasında oluşan kanama da ciddi anlamda azalmaktadır. Ameliyat sırasında kanamanın az olması, 4-5 cm lik bir ameliyat yarası ile 1,5 cm lik ameliyat yarası arasında iyileşme açısından oldukça büyük bir fark oluşturuyor. Ameliyat sonrasında hissedeceğiniz ağrıyı azaltarak, iyileşme dönemini daha rahat geçirmenizi sağlıyor. Ağrı sıkıntınız olmadığı için iyileşmeniz daha hızlı oluyor, günlük hayatınıza çok daha çabuk dönebilmeniz mümkün oluyor.

Meme ucunun duyusunu sağlayan sinirin etkilenme ihtimali olmadığı için meme başı uyuşukluğu riski yoktur. Ameliyat sırasında süt bezlerine dokunulmadığından dolayı hamilelikten sonra süt üretimini etkilemiyor. Bu ameliyat tekniği, gerek eşinizle olan cinsel hayatınızda, gerekse bebeğinize annelik yaparken herhangi olumsuz bir etki oluşturmuyor.

Meme büyütme ameliyatında uygulanan diğer tekniklerden farklı olan bu teknikte yapılan kesinin küçük olması, üstelik meme bölgesinin dışında olması memede bir ameliyat izi oluşmamasını sağlıyor. Koltukaltında kalan 1,5 cm yara izi, izsiz Meme büyütme adına yakışırcasına 1 sene içinde kaybolup gidiyor.

Klinik Deneyim

Dünya tıp literatürü incelendiğinde meme büyütme ameliyatında koltukaltı yoluyla silikon yerleştirme tekniğinin, diğer tekniklere göre komplikasyon risknin daha düşük olduğu, olabilen komplikasyonların nisbeten daha hafif olduğu, bu nedenle daha güvenilir bir yöntem olduğu, hasta memnuniyet yüzdesinin de daha yüksek olduğu belirtilmiştir.

10 yılı aşkın bir süre içinde 600'ün üzerinde hastada koltukaltı tekniğinin geliştirilmiş modifikasyonu uygulandı. 1 hastanın silikonları geçirdiği kaza sonucu patladı, yapılan müdahale ile patlayan silikonları çıkarıldı, yenileri takıldı. 8 hastada ilk 4 ay içinde tek taraflı kapsül konraktürü oluştu.

Yoğunlaştırılmış masaj uygulaması ile cerrahi girişime gerek kalmadan problem çözüldü. 14 kişide, ancak dikkatlice bakıldığında farkedilebilen hafif asimetrik görünüm oluştu. Ne hastayı, ne de cerrahı rahatsız edecek derecede olmadığı için düzeltme ihtiyacı duyulmadı. Buna karşın 34 hastada her iki Meme büyüklüğü baştan eşit değildi. Bu hastalara farklı büyüklükte silikon yerleştirilerek büyüklükleri eşitlenerek Meme asimetrisi düzeltildi. 19 hasta ameliyat olduktan sonraki yıllarda hamile kaldı. 16 hasta bebeğini normal olarak emzirdi. 3 kişide bilinmeyen nedenlerden dolayı emzirme problemi gözlendi.

İzsiz Meme estetiği kimler için uygun değildir?

Koltukaltı yolu ile yapılan meme büyütme ameliyatı, daha önce Meme ameliyatı geçirmemiş, Memeleri yeterince gelişmemiş, Memelerinde sarkma, gevşeme, sönme gibi deformasyonu olmayan bayanlarda mükemmel sonuç verebilir. Ancak Memelerin büyütülmesinin yanı sıra ayrıca dikleştirme ihtiyacı olan bayanlarda göğüs dikleştirme sırasında Meme bölgesi zorunlu olarak kesileceği için silikon da buradan yerleştirilebilir. Ayrıca koltukaltından da açmanın gereği yoktur.

Göğsünde belli belirsiz bir sarkma olan hastalarda, damla silikon tercih edilecekse koltukaltı tekniği tercih edilmez.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Bir Ameliyattır?

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Bir Ameliyattır?

Meme Büyütme ameliyatı, kısa süren, izi az kalan, sonucun hemen ortaya çıkan bir ameliyattır. Bu nedenle diğer estetik operasyonlarla karşılaştırıldığında daha basit bir işlem olarak sınıflandırılabilir.

Genellikle genel anestezi altında yapılır. Ortalama 1.5 – 2 saat sürer.

Fazla kanın dren konarak dışarı alınması kapsül kontraktürü oluşumunu azaltmak için önerilir.

Bu ameliyat sırasında korunması gereken en önemli yapı meme başının duyusunu sağlayan 4. İnterkostal sinirdir.

Eğer bir varyasyon sonucu atipik bir yoldan geçmiyorsa bunu korumak hemen her zaman mümkündür.

Bazen projeksiyonu (öne çıkışı) yüksek protezler konulduğunda bu sinir ister istemez gerilir ve fonksiyonunu geçici olarak durdurabilir.

Meme protezinin kas altına konduğu olgularda ise kasın kesilmesi nedeni ile kanama ihtimali biraz daha artar.

Yine kasın protez tarafından gerilmesi nedeni ile ameliyat sonrası ağrı daha fazla olur.

Meme Büyütme Ameliyat Teknikleri

Meme Büyütme Ameliyat Teknikleri

Meme büyütme ameliyatı teknik olarak çok sayıda seçeneği olan ameliyattır. Ameliyatı yaparken nereden kesilerek yapılacağı ve silikonun nereye yerleştirileceği başlıca seçenekleri oluşturur. Seçeneklerin çokluğu, cerrahları belli başlı birkaçını kullanmaya yöneltmiştir. Bu yüzden her cerrahın uygulamada alışkın olduğu teknik, cerrahtan cerraha değişir.

Bir doktorun sürekli olarak aynı ameliyat yöntemini uyguluyor olması, en iyisi o yöntem olduğu için değil, diğer yöntemleri uygulamaya alışkın olmadığı içindir. Ancak nedense her cerrah en iyi ameliyat tekniğinin kendi uyguladığı teknik olduğunu iddia eder, hatta uygulamaya alışık olmadığı teknikleri kötülemekten de çekinmez. Her yöntemin üstün yanları olduğu gibi handikapları da vardır.

Tüm avantajları kendi üzerinde toplayan, hiçbir dezavantajı olmayan teknik yoktur. Şimdi Meme büyütme ameliyatında uygulanan tekniklerin artılarını ve eksilerini dürüst bir şekilde inceleyelim.

Meme büyütme ameliyatı sırasında, silikonlar tercihe göre ya Meme kasının alt tarafına, ya da Meme kasının üstüne (süt bezlerinin hemen arkasına) yerleştirilir.

Her iki teknik de hemen hemen eşit oranda uygulanmaktadır. Burada seçim tamamen cerrahın tercihi ve deneyimine dayanır.

kas altı ya da kas üstü protez teknikleri

Kas Üstü Silikon Ameliyatı

Meme kasının üstü, süt bezlerinin altına denk gelir. Teknik olarak uygulaması nispeten daha kolaydır. Kapsül kontraktürü probleminin çıkma ihtimali, kas altı yerleştirilenlere göre daha yüksektir. Kas altı silikon yerleşimine göre deri yüzeyine daha yakın bir konumda olduğu için dışarıdan bakıldığında da elle muayene edildiğinde de varlığı kolayca hissedilir.

Kas Altı Silikon Ameliyatı

Meme kası süt bezlerinin arkasında yer alır. Silikon Meme kasının da altına yerleştirilir. Kas altı silikon yerleştirildiğinde kapsül kontraktürü probleminin görülme ihtimali oldukça azdır. Silikon hem süt bezleri hem de Meme kası altında derin bir konumda yerleşiği için daha iyi korunur. Hem dışarıdan bakıldığında, hem de el ile muayene edildiğinde varlığını anlamak zorlaşır. Kenarlarını ayırdetmek, zor olduğu için daha doğal durur.

İz Bırakmadan Sarkık Göğüsleri Toparlama

İz Bırakmadan Meme Toparlama

İz Bırakmadan Meme Toparlama, İzsiz Meme Estetiği

quateİyi seçilmiş uygun olgularda mümkün. Bunun için iki farklı yaklaşım mevcut. Birincisi implante edilen taşıyıcı malzeme ile memenin yük çeken bağlarını kuvvetlendirmek. Bu yöntemde eğer büyütme gerekecekse kendi vücudunuzdan alınan yağ transferi ile kombine edilebilir. Böylece aynı esnada vücudunuzun fazla yağ birikimi olan bölgelerinin şekillendirilmesini de sağlayacaksınız.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntem Japonya, Kore ve Çin'de ırksal özellikler nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir ve "scaffolding mastopexy" prosedürü olarak adlandırılmaktadır. İkinci yöntem koltuk altından girilerek memenin taşıyıcı bağlarının tutunduğu "fasyanın" gerdirilmesi işlemidir. Büyütme gerekmeyen orta derece sarkmalarda  kullanılır. Eğer bu yeni yöntemler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteseniz konsültasyon için başvurabilirsiniz.

KLASİK OPERASYONEL YÖNTEM AŞAMALARI NASILDIR?

A. Anestezi süreci: Konforunuz için başlangıçta sakinleştirici ilaçlar  verilecektir. Operasyon intravenöz sedasyon ve genel anestezi altında yapılabilir.

B. İzler: Klasik yöntemler memede üç ayrı kesi ile yapılabilir. Bu kesiler meme başına ve memenin doğal kıvrımlarına gizlenmeye çalışılır. İzler ilk 6 ay boyunca kırmızı ve açık pembe tonlarda iken 1. senenin sonunda cilt rengi tonlarına dönmeye başlar. Şimdi yapılan kesilere  göz atalım;

a- Meme başı çevresinden

Meme Estetiği Meme DikleştirmeMeme Estetiği Meme Dikleştirme

b- Meme başı çevresi ve meme altı oluğa dik yerleştirilen "lolipop" tarzı

Meme Estetiği Meme DikleştirmeMeme Estetiği Meme Dikleştirme

c-Ters "T"  veya "çapa" olarak adlandırılan yukarıdakilere ilaveten memealtı oluğun dahil edildiği yöntemler

Meme Estetiği Meme DikleştirmeMeme Estetiği Meme Dikleştirme

C. Memenin şekillendirilmesi

 • Kesiler yapıldıktan sonra
 • Meme konturlarını ve şeklini oluşturmak için meme dokusu yukarıya taşınır
 • Meme başı ve  çevresi gençlikte olduğu gibi daha yukarı yerleştirilir
 • Eğer meme başı genişlemişse standart ölçülere küçültülür
 • Fazla gevşek  cilt alınıp daha sıkı bir meme oluşturulur

D. Operasyonun sonlandırılması

Meme dokusu yeniden şekillendirilip  fazla deri alındıktan sonra operasyon sonlandırılır. Memede yapılan işlemeler doğal konturların içine gizlenir. Görünür olacağını düşündüğümüz izler ise zamanla solup cilt tonuna döneceklerdir. İzler kalıcıdır fakat zaman içinde soldukları için seçilemezler.

E. Sonuçları ne zaman görürüz

Sonuçları derhal görmek mümkündür. Eğer lolipop tarzı insizyon kullanılmış ise memenin tam olarak oturması 3 ayı bulacaktır. Zaman içinde şekil daha belirgin hale gelecek erken dönemdeki morluk ve şişlikler kaybolup izler solacaktır.

Erken İyileşme Dönemi

Operasyon tamamlandıktan sonra özel bir pansuman ve bandaj uygulanacaktır. Erken iyileşme döneminde şişlik ve ödemi engellemek için destekleyici bir medikal sütyen 6-8 hafta süre ile kullanılacaktır. Eğer dren kullanılmışsa bunlar 1-3 gün arasında alınır. Genellikle basit bir ağrı kesici ve oral antibiyotik yeterlidir. Birinci haftanın sonunda işbaşı yapabilir sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Pansumanlarınız değişme süreci kontrolleriniz size özel olarak ayarlanacaktır.

Geç İyileşme Dönemi

Operasyonu takip eden ilk 2-3 ay içinde meme şekli ve pozisyonu oturmaya devam eder. İzler yukarıda bahsedildiği gibi solma sürecine girecektir. Mastopeksi sonuçlarının kalıcılığı uzun vadelidir. Bu durum ancak yaşlanma sürecinizden ve kilo alıp vermelerinizden etkilenecektir. Dolayısıyla genel meme sağlığınız açısından sağlıklı yaşam tarzınızı sürdürmeniz ve kilonuzu muhafaza etmenizi tavsiye ediyoruz

Op.Dr.Alper Bayraktar size konu ile ilgili daha detaylı bilgi verecek ve size özel planlamada nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda sizi aydınlatacaktır.

Bu formu doldurarak ya da Telefonla ÜCRETSİZ olarak randevu alabilirsiniz.

 

Ücretsiz İlk Muayene Randevu Formu

Duyurular

Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınızHakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design BursaWebTasarım
Yandex.Metrica