Göğüs Büyütme Ameliyatlarında 3D Vectra - Ameliyat sonrası görüntünüzü merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin! Resim Gönder

Meme Estetiği | Meme Büyütme | Meme Küçültme | Meme Dikleştirme | Op.Dr.Alper Bayraktar Bursa

 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 886

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Hazırlık

Ameliyat olma kararınızla birlikte yaptığınız başvuruda, göğüsleriniz detaylı olarak muayene edilir. Muayene sırasında göğüslerin durumu değerlendirilir.

Göğüslerin mevcut büyüklüğü, sarkma olup olmadığı, ne ölçüde diri olduğu, gevşeme, sönme, yumuşama gibi deformasyonlar olup olmadığı tesbit edilir.

İleride çocuk sahibi olmayı düşünüp düşünmediğiniz dikkate alınır. Göğüslerinizin olmasını istediğiniz büyüklüğüne göre uygun silikon ölçüsü ve modeli belirlenir. Sarkıklık varsa ayrıca göğüs dikleştirme ameliyatı da planlamaya dahil edilir.

 • Ameliyat öncesi herhangi rahatsızlığınız olursa mutlaka bilgilendirin.
 • Ameliyat sırasında fazla kanama olmaması için bir hafta öncesinde aspirin veya aspirin benzeri kan sulandırıcı ilaçlardan içmemiş olmanız gerekir.
 • Ameliyatınızın adet günlerine gelmemesine dikkat edin.
 • Ameliyat, koltuk altından girilerek yapılacaksa, ameliyattan 4-5 gün önce koltuk altınıza epilasyon uygulayın. Dilerseniz ameliyat öncesi hastalar için kliniğimizdeki ücretsiz lazer epilasyon hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Ameliyat günü ameliyat saatinden en az 6 öncesinden itibaren aç ve susuz kalmanız gerekir.
 • Ameliyattan birkaç saat önce hastaneye gelmeniz gerekir.
 • Hastanede kan testleri yapılacak, genel sağlık durumunuz değerlendirilecek, ameliyata engel sağlık probleminiz olup olmadığı araştırılacaktır.
 • Son olarak anestezi uzmanı muayene edip, ameliyata onay verdikten sonra ameliyata alınacaksınız.

İzsiz Meme Estetiği

İZSİZ MEME ESTETİĞİ

Estetik cerrahi her zaman için mükemmeli yakalamayı hedefler. Yapılan bir ameliyatın sonucunun mükemmel olarak nitelendirilebilmesi için, ameliyat yapıldığına dair hiçbir belirtinin kalmaması, doğal bir görünüm elde ederek ameliyatlı olduğunun hiçbir şekilde anlaşılmaması gerekir.

Meme üzerinde ameliyat izi olması, Meme estetiği üzerine gölge düşürür.

İzsiz Meme estetiği, koltuk altından girilerek yapılan tekniğin daha da geliştirilmiş haliyle ameliyat izi problemini ortadan kaldırıyor, kimse tarafından anlaşılması mümkün olmayan doğal sonuçlar ortaya çıkıyor.

Risk ve komplikasyon ihtimali daha düşük olan koltukaltı tekniğinde, normalde silikonu içeri yerleştirmek için deriyi 4-5 cm kesmek yerine, özel geliştirilmiş enstrümanlar ile sadece 1,5 cm kesmek yeterli oluyor. 1,5 cm lik kesi, silikonu içeriye yerleştirebilmek için dünyada yapılabilmiş en küçük kesidir.

Bundan daha küçük bir delik içinden silikonu içeriye sokabilmek mümkün olmaz.

Meme büyütme ameliyatını 1,5 cm lik en küçük ameliyat kesisi ile gerçekleştirmenin tek avantajı ameliyat izi üzerine değildir.

Diğer tekniklere göre çok daha küçük bir yer kesildiğinden dolayı ameliyat sırasında oluşan kanama da ciddi anlamda azalmaktadır. Ameliyat sırasında kanamanın az olması, 4-5 cm lik bir ameliyat yarası ile 1,5 cm lik ameliyat yarası arasında iyileşme açısından oldukça büyük bir fark oluşturuyor. Ameliyat sonrasında hissedeceğiniz ağrıyı azaltarak, iyileşme dönemini daha rahat geçirmenizi sağlıyor. Ağrı sıkıntınız olmadığı için iyileşmeniz daha hızlı oluyor, günlük hayatınıza çok daha çabuk dönebilmeniz mümkün oluyor.

Meme ucunun duyusunu sağlayan sinirin etkilenme ihtimali olmadığı için meme başı uyuşukluğu riski yoktur. Ameliyat sırasında süt bezlerine dokunulmadığından dolayı hamilelikten sonra süt üretimini etkilemiyor. Bu ameliyat tekniği, gerek eşinizle olan cinsel hayatınızda, gerekse bebeğinize annelik yaparken herhangi olumsuz bir etki oluşturmuyor.

Meme büyütme ameliyatında uygulanan diğer tekniklerden farklı olan bu teknikte yapılan kesinin küçük olması, üstelik meme bölgesinin dışında olması memede bir ameliyat izi oluşmamasını sağlıyor. Koltukaltında kalan 1,5 cm yara izi, izsiz Meme büyütme adına yakışırcasına 1 sene içinde kaybolup gidiyor.

Klinik Deneyim

Dünya tıp literatürü incelendiğinde meme büyütme ameliyatında koltukaltı yoluyla silikon yerleştirme tekniğinin, diğer tekniklere göre komplikasyon risknin daha düşük olduğu, olabilen komplikasyonların nisbeten daha hafif olduğu, bu nedenle daha güvenilir bir yöntem olduğu, hasta memnuniyet yüzdesinin de daha yüksek olduğu belirtilmiştir.

10 yılı aşkın bir süre içinde 600'ün üzerinde hastada koltukaltı tekniğinin geliştirilmiş modifikasyonu uygulandı. 1 hastanın silikonları geçirdiği kaza sonucu patladı, yapılan müdahale ile patlayan silikonları çıkarıldı, yenileri takıldı. 8 hastada ilk 4 ay içinde tek taraflı kapsül konraktürü oluştu.

Yoğunlaştırılmış masaj uygulaması ile cerrahi girişime gerek kalmadan problem çözüldü. 14 kişide, ancak dikkatlice bakıldığında farkedilebilen hafif asimetrik görünüm oluştu. Ne hastayı, ne de cerrahı rahatsız edecek derecede olmadığı için düzeltme ihtiyacı duyulmadı. Buna karşın 34 hastada her iki Meme büyüklüğü baştan eşit değildi. Bu hastalara farklı büyüklükte silikon yerleştirilerek büyüklükleri eşitlenerek Meme asimetrisi düzeltildi. 19 hasta ameliyat olduktan sonraki yıllarda hamile kaldı. 16 hasta bebeğini normal olarak emzirdi. 3 kişide bilinmeyen nedenlerden dolayı emzirme problemi gözlendi.

İzsiz Meme estetiği kimler için uygun değildir?

Koltukaltı yolu ile yapılan meme büyütme ameliyatı, daha önce Meme ameliyatı geçirmemiş, Memeleri yeterince gelişmemiş, Memelerinde sarkma, gevşeme, sönme gibi deformasyonu olmayan bayanlarda mükemmel sonuç verebilir. Ancak Memelerin büyütülmesinin yanı sıra ayrıca dikleştirme ihtiyacı olan bayanlarda göğüs dikleştirme sırasında Meme bölgesi zorunlu olarak kesileceği için silikon da buradan yerleştirilebilir. Ayrıca koltukaltından da açmanın gereği yoktur.

Göğsünde belli belirsiz bir sarkma olan hastalarda, damla silikon tercih edilecekse koltukaltı tekniği tercih edilmez.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Bir Ameliyattır?

Meme Büyütme ameliyatı, kısa süren, izi az kalan, sonucun hemen ortaya çıkan bir ameliyattır. Bu nedenle diğer estetik operasyonlarla karşılaştırıldığında daha basit bir işlem olarak sınıflandırılabilir.

Genellikle genel anestezi altında yapılır. Ortalama 1.5 – 2 saat sürer.

Fazla kanın dren konarak dışarı alınması kapsül kontraktürü oluşumunu azaltmak için önerilir.

Bu ameliyat sırasında korunması gereken en önemli yapı meme başının duyusunu sağlayan 4. İnterkostal sinirdir.

Eğer bir varyasyon sonucu atipik bir yoldan geçmiyorsa bunu korumak hemen her zaman mümkündür.

Bazen projeksiyonu (öne çıkışı) yüksek protezler konulduğunda bu sinir ister istemez gerilir ve fonksiyonunu geçici olarak durdurabilir.

Meme protezinin kas altına konduğu olgularda ise kasın kesilmesi nedeni ile kanama ihtimali biraz daha artar.

Yine kasın protez tarafından gerilmesi nedeni ile ameliyat sonrası ağrı daha fazla olur.

Göğüs Estetiği / Göğüs Büyütme Ameliyatları / Bursa Estetik / Op.Dr.Alper Bayraktar / 0224 233 57 00

Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Ameliyatı | Augmentasyon Mamoplasti | Bursa Estetik Op.Dr.Alper Bayraktar Meme büyütme ameliyatı, iz bırakmadan doğal sonuç veren göğüs büyütme ameliyatları meme büyütme fiyatları ve silikon protez hakkında bilgiler vermektedir.

Meme Küçültme Estetiği

Meme Küçültme Estetiği

Meme Küçültme Ameliyatı | Reduction | Meme küçültme ameliyatı | Göğüs Küçültme (Reduction) ameliyatında istenilen ölçüde göğüs küçültme mükemmel sonuçlar ve ücretsiz muayene fırsatı Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr....

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme| Mastopexy | Göğüs Estetiği Mastopeksi olarak da bilinen göğüs dikleştirme ameliyatı deri fazlalıklarının alınarak göğüs konturunu çevreleyen dokunun sıkılaştırılması ile göğüslerin yeniden şekillendirilip dikleştirildiği bir cerrahi müdahaledir. | ...

Meme Ucu Estetiği

Meme Ucu Estetiği

Meme rekonstrüksiyonu (meme-ucu-estetigi.html) meme implantı (meme-ucu-estetigi.html)ile, kişinin kendi dokusu ile veya ikisinin kombinasyonu ile yapılır. Meme rekonstrüksiyonu sürecinde yer alan birçok seçenek vardır. Sorulacak en önemli soru şudur: meme...

Jinekomasti Erkekte Meme Küçültme

Jinekomasti Erkekte Meme Küçültme

Jinekomasti (jinekomasti-erkek-memesi-kucultme.html) erkek memesinin kadın tipindeki aşırı gelişimi jinekomasti olarak adlandırılır.Jinekomasti, hormonal değişikliklere bağlı olarak, en sık ergenlik döneminde veya daha büyük erkeklerde görülmektedir.

«
»

Akreditasyonlar

 • Estetik Plastik Cerrahi Dernegi
 • Rekonstrüktif Mikrocerrahi Dernegi (Turkey)
 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dernegi
 • TTB - Türk Tabipleri Birligi (Turkey)
 • 1
 • 2

Duyurular

Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınızHakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design BursaWebTasarım
Yandex.Metrica